Back to KLAASHELMED

Klaashelmes hõbeketiga

59.00

Unikaalse klaashelme mõõt: 22 x 19mm, ava suurus 5mm
Värvid: Sinised – roosad – kollased toonid. Kasutatud on ka kullakivi ja hõbedalehte
Teist täpselt samasugust pole võimalik valmistada

Hõbekett: 45cm, proov 925

Pakendatakse autori nimega kaunis ehtekarbis

Laost otsas

Tootekood: LWRTS2114 Kategooria:

Kirjeldus

 

Unikaalne sinistes-roosades-kollastes toonides klaashelmes hõbeketiga. Kasutatud on ka kullakivi ja hõbedalehte. Valmistatud käsitööna leekpõletitehnikas. Teist täpselt samasugust helmest pole võimalik valmistada.

Mõõdud

Klaashelme mõõt: 22 x 19 mm,

Helme ava läbimõõt: 5mm

Hõbeketi pikkus 45 cm

Värvid

Roosad ja lillad toonid  segunevad koobaltsinise põhiklaasiga. Disainis on kasutatud kullakivi ja hõbedalehte.

Materjalid

Klaas, kullakivi, hõbedaleht, hõbe prooviga 925.

Pakend

Klaashelmes hõbeketiga on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja klaasvardad

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapnikukontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega

Hooldamine

Hõbeda oksüdeerumise tõttu muutub hõbe sageli tumedaks ja tuhmiks. Erandiks on spetsiaalselt tumeda tooni saavutamiseks keemiliste vahenditega hõbeda oksüdeerimine, sellisel juhul on tume toon taotluslik. Eriti kiiresti juhtub hõbeda oksüdeerumine kaelakettidega, sest higi ja niiskus aitavad kaasa. Sama toimub ka siis, kui ehted lihtsalt seisavad ja neid ei kasutata. Seega tuleb hõbedat regulaarselt puhastada. Poes on saadaval erinevad keemilised vahendid hõbeda puhastamiseks. Internetist on võimalik leida hulgaliselt juhendeid hõbeda puhastamiseks koduste vahenditega. Klaasile hõbedapuhastusvahendid mõju ei avalda, seega pole vaja karta klaasist detailide tuhmumise või mingil muul moel kahjustumise pärast. Kui teil on klaasist ehted koos hõbedetailidega, võib neid puhastada kõigi vahenditega, mida kasutate hõbeda puhastamiseks.

Klaashelmed on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas, aadressil Laevastiku 3.