Unikaalne klaashelmes

35.00

Unikaalne klaasist helmes, teist samasugust pole võimalik teha
Suurus: 32 x 18mm
Ava suurus 2mm

Pakendatud ehtekarpi, lisaks nahkpael

Laost otsas

Tootekood: LWKH2108 Kategooria: Sildid: ,

 

Unikaalne klaashelmes, teist samasugust ei ole ega tule. Kasutatud on Double Helix’i hõbeklaasi, mis muudab tulemuse erakordseks.
Valmistatud käsitööna leekpõletitehnikas. Kaunis ehe igale naisele. Sobib nii piduliku kui igapäevase riietuse juurde. Tore kingitus.

Mõõdud

Klaashelme mõõt: 32 x 18mm,

Helme ava läbimõõt: 2mm

Lisan juurde musta nahkpaela

Värvid

Roosa, helekollane, tumesinine, hõbeklaasi erinevad varjundid.

Materjalid

Klaas, DH hõbeklaas, nahkpael

Pakend

Klaashelmes hõbeketiga on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja klaasvardad

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapnikukontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega

Hooldamine

Hõbeda oksüdeerumise tõttu muutub hõbe kiiresti ja kergesti tumedaks ja tuhmiks (juhul kui see ei ole spetsiaalselt tumeda tooni saavutamiseks keemiliste vahenditega oksüdeeritud). Eriti kiiresti juhtub see kaelakettidega, sest higi ja niiskus aitavad kaasa. Sama toimub ka siis, kui ehted lihtsalt seisavad ja neid ei kasutata. Seega tuleb hõbedat regulaarselt puhastada. Poes on saadaval erinevad keemilised vahendid hõbeda puhastamiseks. Internetist on võimalik leida hulgaliselt juhendeid hõbeda puhastamiseks koduste vahenditega. Klaasile hõbedapuhastusvahendid mõju ei avalda, seega pole vaja karta klaasist detailide tuhmumise või mingil muul moel kahjustumise pärast. Kui teil on klaasist ehted koos hõbedetailidega, võib neid puhastada kõigi vahenditega, mida kasutate hõbeda puhastamiseks.

Klaashelmed on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas, aadressil Laevastiku 3