Back to Kõrvarõngad

Kollased kõrvarõngad

32.00

Kollased kõrvarõngad
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas

Kõrvarõngaste kogupikkus 33mm
Klaashelmed 17 x 13mm

Värvid: kollane ja mettalliksinine

Kõik detailid hõbe 925, allergiavaba

Kõrvarõngad on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Laost otsas

Kirjeldus

 

Kollased kõrvarõngad.
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas.

Mõõdud

Kõrvarõngaste kogupikkus 33mm
Klaashelmes 17 x 13mm

Värvid

Kollane ja mettalliksinine.

Materjalid

Klaas. Kõik detailid silver 925, allergiavaba

Pakend

Kõrvarõngad on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja materjalid

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapniku kontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega.

Hooldamine

Klaasi puhastamisel eelista käsitsi pesemist pehme niiske nuustiku või lapiga. Soovitav on valida neutraalsed või kergelt happelised puhastusained. Koostisainete nimekirja pikkus ei pea olema pikk. Lõhna- ega pehmendusaineid ei oma klaashelme puhastamisel tähtsust. Puhastatud helmes kuivata. Kuivatamiseks ja klaasi särama löömiseks kasuta pehmet lappi. Traditsiooniliselt soovitatakse linast lappi, ent tänapäevased ebemevabad lapid ja köögirätikud sobivad samuti.

Kollased kõrvarõngad on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas, aadressil Laevastiku 3.