,

Kõrvarõngad #02

30.00

Kõrvarõngad, metalsed toonid
Hõbe 925, rõnga läbimõõt 20mm, klaashelmed 7 x 12mm
Helmeste valmistamiseks on kasutatud Double Helix hõbeklaasi
Pakendatud autori nimega kaunisse ehtekarpi
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas

Tähelepanu! Palun arvestage, et värvitoon võib sõltuvalt arvuti kuvari või mobiilse seadme ekraani seadistusest erineda tegelikkusest

Laost otsas

Kõrvarõngad #02, metalsed toonid.
Hõbe 925, rõnga läbimõõt 20mm, klaashelmed 7 x 12mm.
Helmeste valmistamiseks on kasutatud Double Helix hõbeklaasi.
Pakendatud autori nimega kaunisse ehtekarpi.
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas.

Mõõdud

Hõberõnga läbimõõt 20mm, klaashelmed 7 x 12mm.

Värvid

Metallik.

Materjalid

Hõbe 925, klaas, Double Helix hõbeklaas.

Pakend

Kõrvarõngad on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja materjalid

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapnikukontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela.

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega.

Hooldamine

Klaasi puhastamisel eelista käsitsi pesemist pehme niiske nuustiku või lapiga. Soovitav on valida neutraalsed või kergelt happelised puhastusained. Koostisainete nimekirja pikkus ei pea olema pikk. Lõhna- ega pehmendusaineid ei oma klaashelme puhastamisel tähtsust. Puhastatud helmes kuivata. Kuivatamiseks ja klaasi särama löömiseks kasuta pehmet lappi. Traditsiooniliselt soovitatakse linast lappi, ent tänapäevased ebemevabad lapid ja köögirätikud sobivad samuti.

Kõrvarõngad #02 on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas aadressil Laevastiku 3.