Back to Kõrvarõngad

Kõrvarõngad sini-lillade mummudega

35.00

Kõrvarõngad sini-lillade mummudega
Põhi on sinakas-roheline, mummud pigem lillad kui sinised

Klaashelmeste mõõt 12 x 15mm
Pikkus koos konksuga 50mm, kasutatud on Double Helix hõbeklaasi, mis annab mummudele müstilise mitmevärvilisuse ja mitmekihilisuse
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas

Pakendatud autori nimega kaunisse ehtekarpi

Tähelepanu! Palun arvestage, et värvitoon võib sõltuvalt arvuti kuvari või mobiilse seadme ekraani seadistusest erineda tegelikkusest

Laost otsas

Kirjeldus

Kõrvarõngad sini-lillade mummudega.
Põhi on sinakas-roheline, mummud pigem lillad kui sinised.

Klaashelmeste mõõt 12 x 15mm.
Pikkus koos konksuga 50mm, kasutatud on Double Helix hõbeklaasi, mis annab mummudele müstilise mitmevärvilisuse ja mitmekihilisuse.
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas.

Mõõdud

Klaashelmeste mõõt 12 x 15mm
Kogupikkus koos konksudega 50mm

Värvid

Sinakas-roheline, sinine-lilla. Double Helix hõbeklaas

Materjalid

Klaas, konksud hõbe 925

Pakend

Kõrvarõngad on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja materjalid

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapnikukontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega.

Hooldamine

Klaasi puhastamisel eelista käsitsi pesemist pehme niiske nuustiku või lapiga. Soovitav on valida neutraalsed või kergelt happelised puhastusained. Koostisainete nimekirja pikkus ei pea olema pikk. Lõhna- ega pehmendusaineid ei oma klaashelme puhastamisel tähtsust. Puhastatud helmes kuivata. Kuivatamiseks ja klaasi särama löömiseks kasuta pehmet lappi. Traditsiooniliselt soovitatakse linast lappi, ent tänapäevased ebemevabad lapid ja köögirätikud sobivad samuti.

Kõrvarõngad sini-lillade mummudega on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas, aadressil Laevastiku 3.