Back to Kõrvarõngad

Kõrvarõngad meresiniste klaashelmestega

35.00

Kõrvarõngad meresiniste klaashelmestega

Tumesinised-meresinised toonid, kasutatud on Double Helix hõbeklaasi, mis annab helmele müstilise mitmekihilisuse. Konksud allergiavabad, materjal on silver filled
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas

Klaashelmeste mõõt: 10 x 16mm
Kogupikkus koos konksudega 48mm

Pakendatud autori nimega kaunisse ehtekarpi

Tähelepanu! Palun arvestage, et värvitoon võib sõltuvalt arvuti kuvari või mobiilse seadme ekraani seadistusest erineda tegelikkusest.

 

Laost otsas

Kirjeldus

Kõrvarõngad meresiniste klaashelmestega.
Tumesinised-meresinised toonid, kasutatud on Double Helix hõbeklaasi, mis annab helmele müstilise mitmekihilisuse.
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas.

Mõõdud

Klaashelmeste mõõt: 10 x 16mm
Kogupikkus koos konksudega 48mm

Värvid

Tumesinine-meresinine, Double Helix hõbeklaas.

Materjalid

Klaas, konksud allergiavad, silver filled

Pakend

Kõrvarõngad on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja materjalid

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapnikukontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega.

Hooldamine

Klaasi puhastamisel eelista käsitsi pesemist pehme niiske nuustiku või lapiga. Soovitav on valida neutraalsed või kergelt happelised puhastusained. Koostisainete nimekirja pikkus ei pea olema pikk. Lõhna- ega pehmendusaineid ei oma klaashelme puhastamisel tähtsust. Puhastatud helmes kuivata. Kuivatamiseks ja klaasi särama löömiseks kasuta pehmet lappi. Traditsiooniliselt soovitatakse linast lappi, ent tänapäevased ebemevabad lapid ja köögirätikud sobivad samuti.

Kõrvarõngad meresiniste klaashelmestega on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas, aadressil Laevastiku 3.