Back to KLAASHELMED

Ripats klaashelmega LWRTS2122

28.00

Klaashelmes 18 x 19mm
Ava mõõt 5mm
Ripatsi kogupikkus koos paelaga 46cm
Vajadusel saad ise lisada hõbeketi

Laost otsas

Kategooria: Sildid: ,

Kirjeldus

 

Sinistes – mererohelistes toonides klaasist helmes
Kasutatud on silverglas / Double Helix hõbeklaasi
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas.

Mõõdud

Klaashelmes 18 x 19mm
Ripatsi kogupikkus koos paelaga 46cm
Vajadusel saad ise lisada hõbeketi

Värvid

Sinine – mereroheline

Materjalid

Klaas, DH hõbeklaas

Pakend

Pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja materjalid

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapniku kontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega.

Hooldamine

Klaasi puhastamisel eelista käsitsi pesemist pehme niiske nuustiku või lapiga. Soovitav on valida neutraalsed või kergelt happelised puhastusained. Koostisainete nimekirja pikkus ei pea olema pikk. Lõhna- ega pehmendusaineid ei oma klaashelme puhastamisel tähtsust. Puhastatud helmes kuivata. Kuivatamiseks ja klaasi särama löömiseks kasuta pehmet lappi. Traditsiooniliselt soovitatakse linast lappi, ent tänapäevased ebemevabad lapid ja köögirätikud sobivad samuti.

Kõrvarõngad on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas, aadressil Laevastiku 3