Back to Klaashelmed

Klaashelmes hõbeketiga

55.00

Klaashelme mõõt: 18 x 20mm, ava suurus 5mm
Värvid: Põhi on tumeroosa transparentne (läbipaistev klaas), täpid silver glass (hõbeklaas)
Hõbekett: 45cm, proov 925

Pakendatakse ehtekarbis

1 laos

Tootekood: LWRTS2112 Kategooria:

Kirjeldus

 

Unikaalne roosades toonides klaashelmes hõbeketiga. Kasutatud on Double Helix hõbeklaasi. Valmistatud käsitööna leekpõletitehnikas. Teist täpselt samasugust helmest pole võimalik valmistada, kuna hõbeklaasi kasutamine annab erinevaid tulemusi.

Mõõdud

Klaashelme mõõt: 18 x 22mm,

Helme ava läbimõõt: 5mm

Hõbeketi pikkus: 45 cm

Värvid

Roosad toonid  segunevad hõbeklaasi roosade, lillade ja siniste toonidega.

Materjalid

Klaas, hõbe prooviga 925.

Pakend

Klaashelmes hõbeketiga on pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja klaasvardad

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapnikukontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega

Hooldamine

Hõbeda oksüdeerumise tõttu muutub hõbe kiiresti ja kergesti tumedaks ja tuhmiks (juhul kui see ei ole spetsiaalselt tumeda tooni saavutamiseks keemiliste vahenditega oksüdeeritud). Eriti kiiresti juhtub see kaelakettidega, sest higi ja niiskus aitavad kaasa. Sama toimub ka siis, kui ehted lihtsalt seisavad ja neid ei kasutata. Seega tuleb hõbedat regulaarselt puhastada. Poes on saadaval erinevad keemilised vahendid hõbeda puhastamiseks. Internetist on võimalik leida hulgaliselt juhendeid hõbeda puhastamiseks koduste vahenditega. Klaasile hõbedapuhastusvahendid mõju ei avalda, seega pole vaja karta klaasist detailide tuhmumise või mingil muul moel kahjustumise pärast. Kui teil on klaasist ehted koos hõbedetailidega, võib neid puhastada kõigi vahenditega, mida kasutate hõbeda puhastamiseks.

Klaashelmed on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas, aadressil Laevastiku 3.