Back to Kingituseks

Südamevõti helmega

28.00

Vanale võtmele sulatatud klaashelmes

Võtme kogupikkus: 63mm
Helme mõõt: 11 x 21mm

Võti on sümbol
Võti on millegi uue algus
Võti kellegi südamesse

 

Laost otsas

Tootekood: LWVTI2116 Kategooriad: ,

Kirjeldus

 

Unikaalne vanaaegne südamevõti helmega koobaltsinistes toonides.
Valminud käsitööna leekpõletitehnikas. Võtmel on läbi ajaloo olnud sümboolne tähendus. Südamevõti klaashelmega avab meile uued uksed, avab tee kellegi südamesse. Teist täpselt samasugust ei ole ega tule.

Mõõdud

Võtme pikkus: 63mm

Klaashelme mõõt: 11 x 21 mm

Värvid

Koobaltsinine põhi, helesinised toonid

Materjalid

Klaas, metallist vanaaegne võti

Pakend

Pakendaud autori nimega kaunisse ehtekarpi.

Leekpõletitehnika, töövahendid ja materjalid

Klaashelmeste valmistamiseks kasutan leekpõletit, sellest ka nimetus “leekpõletitehnika”. Leekpõletitehnikas klaashelmed on kõige müstilisem kombinatsioon tulest ja klaasist. Tööks leekpõletiga on vajalikud gaas ja hapnik, mida toodab hapnikukontsentraator.

Klaashelmeste sulatamiseks kasutan erinevate tootjate klaasvardaid – Effetre (Moretti), Reichenbach, CIM, Double Helix ja Preciosa Ornela

Klaasi kuumtöötlusel on oluline erinevate klaaside kokkusobivus. Samasuguste omadustega klaasi kasutamine ja aeglane lõõmutamine helmeahjus temperatuuril 515 kraadi juures tagab helmeste vastupidavuse.

Siiski tasub aga meeles pidada, et klaas on klaas on klaas. Seetõttu tuleb klaashelmeid käsitleda hoole ja armastusega

Hooldamine

Klaasi puhastamisel eelisa käsitsi pesemist pehme niiske nuustiku või lapiga. Soovitav on valida neutraalsed või kergelt happelised puhastusained. Koostisainete nikmekirja pikkus ei pea olema pikk. Lõhna- ega pehmendusaineid ei oma klaashelme puhastamisel tähtsust. Puhastatud helmes kuivata. Kuivatamiseks ja klaasi särama löömiseks kasuta pehmet lappi. Traditsiooniliselt soovitatakse linast lappi, ent tänapäevased ebemevabad lapid ja köögirätikud sobivad samuti.

Südamevõti helmega on valminud käsitööna minu stuudios, mis asub Naked Islandi töö- ja loomekeskkonnas Tallinnas, Laevastiku 3.